ONLINE PORTFOLIO & OSOBNÍ WEB STRÁNKA

Vítejte! & Díky za návštěvu! ;-)

Slovenčina Český jazyk English

Royalty-Free Stock Fotografie

Autorská práva: © JARESO (Boris Jaroščák) | www.jareso.cz

Popis fotografie

Pohled na unikátní vodní mlýn s pilou v Kvačianské Dolině, která je přírodní formací Chočských vrchů v Národní přírodní rezervaci na severním Slovensku. Tato chráněná dřevěná stavba se nachází uprostřed klidného hlubokého údolí se zelenými jehličnatými stromy a strmými horskými stěnami v pozadí. Je to jeden ze dvou vodních mlýnů v oblasti Kvačianské Doliny zvané Oblazy. Budova mlýnu s pilou, kterou lze vidět na této fotografii se nachází v dolní části údolí a je nazývána Dolní mlýn, nebo i Brunciakovský Mlýn. Před mlýnem klidně teče křišťálově čistý horský potok, který je tvořen soutokem místních potůčků Hutianka a Borovianka. Pila Brunciakovský mlýn byla postavena v národním parku Oblazy na konci 19. století. Nejdříve byl mlýn ve vlastnictví obce Velké Borové, dokud ho nekoupil František Brunciak v roce 1931. Pila prosperovala a byla částečně využívána i po druhé světové válce, ale pak byl mlýn násilně uzavřen státem. Jeho poslední majitel František Brunciak, který byl v roce 1955 nucen mlýn nedobrovolně opustit, úplně vyřadil většinu jeho součástí předtím než odešel. Mlýn s pilou pak pomaličku hrdzaveli a chátraly. Avšak díky příslušníkům Slovenské unie ochrany přírody a krajiny (SZOPK) je nyní Brunciakovský mlýn ve velmi dobrém stavu a opět plně funkční. Celá budova pily a mlýnu je postavena na vrcholu kamenného zdiva těsně nad proudem vody a je provozována přesně tak, jak byly v minulosti provozovány podobné stavby, s mlýnským kolem poháněným silou vody. K mechanismu mlýnského kola je připojeno i elektrické dynamo, které slouží k výrobě elektrické energie pro potřeby mlýnu. Brunciakovský mlýn a pila je otevřen pro turisty a je to určitě jedno z míst, které se vyplatí navštívit během letní turistiky na Slovensku.

O mně
Klíčová slova pro tuto fotografii
TIP:
Kliknutím na jednotlivá klíčová slova nebo slovní spojení můžete spustit vyhledávání dalších tématicky podobných fotografií.
Fotovýbava použita na vyfotografovaní této fotografie

Fotoaparát: Olympus E-500

Objektiv: Zuiko Digital 14-45mm/3.5-5.6

Sluneční clona: LH-61

Stativ: Velbon CX 540

Informace o možném volném použití této náhledové fotografie

Chtěli byste použít tuto náhledovou fotografii o maximální velikosti 600x504 pixelů na vašich webových stránkách a on-line projektech zcela zdarma? Můžete tak učinit bez jakýchkoli obav a zcela legálně. Jedinou nutností je uvedení aktivní (klikací) zpětné linky na tyto stránky (jareso.cz), někde v rámci vašich stránek a dodržování autorského zákona v plném rozsahu.

Dostupné rozměry
Tento náhled
0.3 MP
600 x 504 pix
POUZE PRO WEB
Nákup & Stažení

Nestačí vám rozlišení které je dostupné zdarma? Chtěli byste si prohlédnout tuto fotografii ve vyšším rozlišení? Koupit a okamžitě si ji stáhnout? Není nic jednoduššího. Stačí stisknout toto tlačítko které vás okamžitě přenese do náhledové sekce této fotografie v mikrofotobanke Dreamstime. Po registraci v mikrofotobanke Dreamstime si dokonce můžete tuto fotografii nezávazně prohlédnout i ve vysokém rozlišení a stáhnout si zdarma její kompoziční náhled. Snadno se tak před definitivním rozhodnutím o nákupu, dopředu ujistíte o vhodnosti této fotografie pro váš projekt.


Dostupné rozměry
Extra malý
0.17 MP
480 x 360 pix
Malý
0.48 MP
800 x 600 pix
Střední
3 MP
2000 x 1500 pix
Maximum
3 MP
2000 x 1500 pix
MÉ PROFILY NA
WEBSITE DEVELOPER
..:: JARESO ::..
© 2005-2023 | Všechna práva vyhrazena.
© Copyright: JARESO / (BORIS JAROSCAK) | JARESO ® je registrovaná ochranná známka společnosti JARESO s.r.o. | Web běží na serverech: WEBGLOBE - YEGON
Všechny ostatní ochranné známky, loga a autorská práva jsou majetkem příslušných vlastníků.