ONLINE PORTFOLIO & OSOBNÍ WEB STRÁNKA

Vítejte! & Díky za návštěvu! ;-)

Slovenčina Český jazyk English

Royalty-Free Stock Fotografie

Autorská práva: © JARESO (Boris Jaroščák) | www.jareso.cz

Popis fotografie

Pohled na Budatínský zámek částečně ukrytý za zdí kamenného opevnění, během jasného dne na jaře s měkkými bílými mraky vznášejícími se na modré obloze. V přední části hradu je v mírném stínu tmavá travnatá plocha parku se třemi stromy různých výšek a masivní hradbou, která obklopuje část zámku. Budatínský zámek, byl původně hrad postavený v 13. století. Hrad byl vystavěn velmi blízko u soutoku řek Kysuca a Váh v místě, kde bylo vybíráno mýtné. Tento hrad byl původně postaven jako pevnost na ochranu mýtné stanice a proti případným útokům. Hrad byl původně královská pevnost, avšak na počátku 14. století ho získal Matúš Čák Trenčianský (maďarsky: Csáky (III) Máté). V roce 1487 Kašpar Suňog (maďarsky: Gaspar Szunyogh) převzal vlastnictví hradu, kde on a jeho potomci žili až do začátku 19. století. V 16. století byla provedena renovace hradu, která mu dala renesanční vzhled. Na začátku 18. století byly Suňogovci (maďarsky: Szunyogh) nuceni k dalšímu opevňován hradu, když z jihu země hrozily turecké výpady. V roce 1798 zemřel Jan Suňog, poslední mužský potomek z rodu Suňogovcov. Budatín se tak dostal do držení jeho dcery Josefíny, která se vydala za Antona Čákyho (maďarsky: Csáky). Během revolučních časů v letech 1848 a 1849 byl hrad těžce poškozen, ale poškození byly později v roce 1870 opraveny. Do roku 1945 tento hrad zůstal ve vlastnictví rodiny Čákyovcov, která tam žila. Dnes v Budatínském zámku sídlí Považské muzeum v jehož prostorách jsou dostupné různé expozice. Tento zámek se nachází nedaleko města Žilina na severním Slovensku a rozhodně stojí za návštěvu.

O mně
Klíčová slova pro tuto fotografii
TIP:
Kliknutím na jednotlivá klíčová slova nebo slovní spojení můžete spustit vyhledávání dalších tématicky podobných fotografií.
Fotovýbava použita na vyfotografovaní této fotografie

Fotoaparát: Olympus E-500

Objektiv: Zuiko Digital 14-45mm/3.5-5.6

Filtr: Sigma Wide Circular Polarizing Filter 58mm

Informace o možném volném použití této náhledové fotografie

Chtěli byste použít tuto náhledovou fotografii o maximální velikosti 600x671 pixelů na vašich webových stránkách a on-line projektech zcela zdarma? Můžete tak učinit bez jakýchkoli obav a zcela legálně. Jedinou nutností je uvedení aktivní (klikací) zpětné linky na tyto stránky (jareso.cz), někde v rámci vašich stránek a dodržování autorského zákona v plném rozsahu.

Dostupné rozměry
Tento náhled
0.4 MP
600 x 671 pix
POUZE PRO WEB
Nákup & Stažení

Nestačí vám rozlišení které je dostupné zdarma? Chtěli byste si prohlédnout tuto fotografii ve vyšším rozlišení? Koupit a okamžitě si ji stáhnout? Není nic jednoduššího. Stačí stisknout toto tlačítko které vás okamžitě přenese do náhledové sekce této fotografie v mikrofotobanke Dreamstime. Po registraci v mikrofotobanke Dreamstime si dokonce můžete tuto fotografii nezávazně prohlédnout i ve vysokém rozlišení a stáhnout si zdarma její kompoziční náhled. Snadno se tak před definitivním rozhodnutím o nákupu, dopředu ujistíte o vhodnosti této fotografie pro váš projekt.


Dostupné rozměry
Extra malý
0.22 MP
466 x 480 pix
Malý
0.62 MP
777 x 800 pix
Střední
4.38 MP
2064 x 2124 pix
Maximum
4.38 MP
2064 x 2124 pix
MÉ PROFILY NA
WEBSITE DEVELOPER
..:: JARESO ::..
© 2005-2024 | Všechna práva vyhrazena.
© Copyright: JARESO / (BORIS JAROSCAK) | JARESO ® je registrovaná ochranná známka společnosti JARESO s.r.o. | Web běží na serverech: WEBGLOBE
Všechny ostatní ochranné známky, loga a autorská práva jsou majetkem příslušných vlastníků.