ONLINE PORTFOLIO & OSOBNÍ WEB STRÁNKA

Vítejte! & Díky za návštěvu! ;-)

Slovenčina Český jazyk English

Royalty-Free Stock Fotografie

Autorská práva: © JARESO (Boris Jaroščák) | www.jareso.cz

Popis fotografie

Záběr na Budatínský zámek v parku během letního dne. Budatínský zámek je významnou historickou pamětihodností u města Žilina na Slovensku. Tento hrad, později přestavěný na zámek, patřil v minulosti mezi vodní hrady. Hrad vznikl při brodu na soutoku řek Váh a Kysuca, což spolu s vodními příkopy představovalo pro hrad vynikající ochranu. Výhodná poloha, této původně královské pevnosti předurčila jeho účel, kterým byl výběr mýtného od kupců přicházejících do Žiliny. Nejstarší část hradu tvoří mohutná věž, kterou lze vidět na fotografii spolu s palácem a částí opevnění. V přeběhu staletí byl hrad pod hrozbami v podobě útoků a povstání postupně opevněn. Avšak až romantická přestavba z počátku 20-tého století dala hradu dnešní podobu, kterou následně respektovala i pozdější památková obnova. Areál Budatínskeho zámku je přístupný pro veřejnost a nacházejí se v něm různé expozice. Mimo jiné i rozsáhlá sbírka Drotárska výrobků. V okolí Budatínskeho zámku se nachází rozlehlý park s množstvím starých stromů. Budatínský zámek určitě stojí za návštěvu.

O mně
Klíčová slova pro tuto fotografii
TIP:
Kliknutím na jednotlivá klíčová slova nebo slovní spojení můžete spustit vyhledávání dalších tématicky podobných fotografií.
Fotovýbava použita na vyfotografovaní této fotografie

Fotoaparát: Olympus E-500

Objektiv: Zuiko Digital 14-45mm/3.5-5.6

Filtr: Sigma Wide Circular Polarizing Filter 58mm

Informace o možném volném použití této náhledové fotografie

Chtěli byste použít tuto náhledovou fotografii o maximální velikosti 600x507 pixelů na vašich webových stránkách a on-line projektech zcela zdarma? Můžete tak učinit bez jakýchkoli obav a zcela legálně. Jedinou nutností je uvedení aktivní (klikací) zpětné linky na tyto stránky (jareso.cz), někde v rámci vašich stránek a dodržování autorského zákona v plném rozsahu.

Dostupné rozměry
Tento náhled
0.3 MP
600 x 507 pix
POUZE PRO WEB
Nákup & Stažení

Nestačí vám rozlišení které je dostupné zdarma? Chtěli byste si prohlédnout tuto fotografii ve vyšším rozlišení? Koupit a okamžitě si ji stáhnout? Není nic jednoduššího. Stačí stisknout toto tlačítko které vás okamžitě přenese do náhledové sekce této fotografie v mikrofotobanke Dreamstime. Po registraci v mikrofotobanke Dreamstime si dokonce můžete tuto fotografii nezávazně prohlédnout i ve vysokém rozlišení a stáhnout si zdarma její kompoziční náhled. Snadno se tak před definitivním rozhodnutím o nákupu, dopředu ujistíte o vhodnosti této fotografie pro váš projekt.


Dostupné rozměry
Extra malý
0.17 MP
480 x 363 pix
Malý
0.48 MP
800 x 604 pix
Střední
3 MP
1992 x 1505 pix
Velký
5 MP
2572 x 1943 pix
Maximum
7.93 MP
3240 x 2448 pix
MÉ PROFILY NA
WEBSITE DEVELOPER
..:: JARESO ::..
© 2005-2024 | Všechna práva vyhrazena.
© Copyright: JARESO / (BORIS JAROSCAK) | JARESO ® je registrovaná ochranná známka společnosti JARESO s.r.o. | Web běží na serverech: WEBGLOBE
Všechny ostatní ochranné známky, loga a autorská práva jsou majetkem příslušných vlastníků.