ONLINE PORTFOLIO & OSOBNÍ WEB STRÁNKA

Vítejte! & Díky za návštěvu! ;-)

Slovenčina Český jazyk English

Royalty-Free Stock Fotografie

Autorská práva: © JARESO (Boris Jaroščák) | www.jareso.cz

Popis fotografie

Pohled na nádvoří a hlavní vstupní bránu do známého hradu Strečno během letních dnů. Strečno je zřícenina gotického hradu která se nachází poblíž města Žilina na severním Slovensku. Tento hrad je právem považován za jednu z nejzajímavějších hradních zřícenin na Slovensku. První zmínky o hradě jako o středisku většího feudálního rozměru sahají do doby Matúše Čáka Trenčanského. Hrad vznikl pravděpodobně na místě staršího slovanského hradiště na přelomu 13. a 14. století. Od samého počátku byl hrad svou polohou předurčen stát se ochráncem mýtní stanice, nacházející se pod hradem při brodu přes řeku Váh. Během staletí hrad často měnil své majitele. V 17. století v bouřlivých časech Thökölyho povstání hrad poskytoval povstalcům útočiště. Proto císařská vojska za Leopolda I. po dobytí hradu jeho opevnění zbourali a poškodily i části hradních budov. Z hradu zůstaly ruiny. Až v 20. století postupně probíhala rekonstrukce během niž byl hrad archeologicky zakonzervován a od roku 1995 je zpřístupněn pro veřejnost. Turisté si zde mohou prohlédnout mnoho zajímavostí. Muzeum v kryté části hradu, občasné pohádkové dny pro děti plné atrakcí, různé umělecké výstavy, festivaly a mnohem více. Hrad se také stal objektem zájmu filmových režisérů natáčajúcich historické a dobrodružné filmy. Například některé exteriérové scény z filmu Dračí Srdce (1996) byly natočeny právě na hradě Strečno. Hrad je prohlášen za Slovenskou národní kulturní památku a rozhodně stojí za návštěvu.

O mně
Klíčová slova pro tuto fotografii
TIP:
Kliknutím na jednotlivá klíčová slova nebo slovní spojení můžete spustit vyhledávání dalších tématicky podobných fotografií.
Fotovýbava použita na vyfotografovaní této fotografie

Fotoaparát: Olympus E-500

Objektiv: Zuiko Digital 14-45mm/3.5-5.6

Filtr: Sigma Wide Circular Polarizing Filter 58mm

Informace o možném volném použití této náhledové fotografie

Chtěli byste použít tuto náhledovou fotografii o maximální velikosti 600x854 pixelů na vašich webových stránkách a on-line projektech zcela zdarma? Můžete tak učinit bez jakýchkoli obav a zcela legálně. Jedinou nutností je uvedení aktivní (klikací) zpětné linky na tyto stránky (jareso.cz), někde v rámci vašich stránek a dodržování autorského zákona v plném rozsahu.

Dostupné rozměry
Tento náhled
0.51 MP
600 x 854 pix
POUZE PRO WEB
Nákup & Stažení

Nestačí vám rozlišení které je dostupné zdarma? Chtěli byste si prohlédnout tuto fotografii ve vyšším rozlišení? Koupit a okamžitě si ji stáhnout? Není nic jednoduššího. Stačí stisknout toto tlačítko které vás okamžitě přenese do náhledové sekce této fotografie v mikrofotobanke Dreamstime. Po registraci v mikrofotobanke Dreamstime si dokonce můžete tuto fotografii nezávazně prohlédnout i ve vysokém rozlišení a stáhnout si zdarma její kompoziční náhled. Snadno se tak před definitivním rozhodnutím o nákupu, dopředu ujistíte o vhodnosti této fotografie pro váš projekt.


Dostupné rozměry
Extra malý
0.17 MP
360 x 480 pix
Malý
0.48 MP
600 x 800 pix
Střední
4.69 MP
1875 x 2500 pix
Velký
5 MP
1936 x 2581 pix
Maximum
4.69 MP
1875 x 2500 pix
MÉ PROFILY NA
WEBSITE DEVELOPER
..:: JARESO ::..
© 2005-2024 | Všechna práva vyhrazena.
© Copyright: JARESO / (BORIS JAROSCAK) | JARESO ® je registrovaná ochranná známka společnosti JARESO s.r.o. | Web běží na serverech: WEBGLOBE
Všechny ostatní ochranné známky, loga a autorská práva jsou majetkem příslušných vlastníků.