ONLINE PORTFOLIO & OSOBNÍ WEB STRÁNKA

Vítejte! & Díky za návštěvu! ;-)

Slovenčina Český jazyk English

Royalty-Free Stock Fotografie

Autorská práva: © JARESO (Boris Jaroščák) | www.jareso.cz

Popis fotografie

Pohled na Oravský hrad (Německy: Arwaburg, Maďarsky: Árva vára) viděný z mírného podhledu ve směru od hlavní silnice během jasného letního dne. Na této fotografii je možné vidět, jak vysoko na brale se ve skutečnosti Oravský hrad nachází. Pomezi zelené stromy je také vidět citadela, věž s hodinami a jiné části hradu. Oravský hrad byl postaven ve 13. století a je považován za jeden z nejzajímavějších hradů na Slovensku. Hrad je také populární destinaci, která láká kameramany a a filmové producenty z celého světa. Je všeobecně známo, že mnoho scén ze světově proslulého filmu Nosferatu z roku 1922 se natočilo právě uvnitř tohoto hradu. Přírodní skalnatý útvar na kterém se tento hrad nachází je známý také jako "Oravské hradní bralo", které je součástí Oravské vrchoviny. Je to masivní skalnatý útvar, který je asi 112 metrů vysoký ve svém nejvyšším bodě. Oravský hrad byl postaven nad řekou stejného jména, která, která teče pod hradem, řeka Orava. Unikátní přírodní lokalita, kde byl hrad postaven byla osídlena již od pravěku. Úplně první písemné zmínky o Oravském hradě se datují až do roku 1267. Během této doby byla přízemní část hradu postavená jen z kamene, zatímco vyšší patra byly vyrobeny jen ze dřeva. Dokonce i po mnoha staletích je tato část hradu ještě částečně viditelná ve změněné podobě. Je to románská citadela, nejvyšší a nejstarší část Oravského hradu, která byla postavena na základech staršího opevnění. Oravský hrad se v rámci Uherského království stal v 14. století centrem Oravské (Maďarsky: Árva) župy. Hlavní strategickou funkcí hradu byla však ochrana solné cesty do Polska. V současné době se v prostorách hradu nachází Oravské muzeum. Mezi turisticky atraktivní expozice patří hradní kaple, Rytířský sál, místnost s dobovými zbraněmi, ale i vědecké, etnografické a archeologické sbírky. Mnoho místností na Oravském hradě je vybaveno autentickým zámeckým nábytkem a dobovými doplňky. Tento hrad se nachází v městečku Oravský Podzámok, v Oravském kraji na severním Slovensku. Hrad je populární destinací pro turisty z celé Evropy a světa také.

O mně
Klíčová slova pro tuto fotografii
TIP:
Kliknutím na jednotlivá klíčová slova nebo slovní spojení můžete spustit vyhledávání dalších tématicky podobných fotografií.
Fotovýbava použita na vyfotografovaní této fotografie

Fotoaparát: Olympus E-500

Objektiv: Zuiko Digital 14-45mm/3.5-5.6

Filtr: Sigma Wide Circular Polarizing Filter 58mm

Informace o možném volném použití této náhledové fotografie

Chtěli byste použít tuto náhledovou fotografii o maximální velikosti 600x471 pixelů na vašich webových stránkách a on-line projektech zcela zdarma? Můžete tak učinit bez jakýchkoli obav a zcela legálně. Jedinou nutností je uvedení aktivní (klikací) zpětné linky na tyto stránky (jareso.cz), někde v rámci vašich stránek a dodržování autorského zákona v plném rozsahu.

Dostupné rozměry
Tento náhled
0.28 MP
600 x 471 pix
POUZE PRO WEB
Nákup & Stažení

Nestačí vám rozlišení které je dostupné zdarma? Chtěli byste si prohlédnout tuto fotografii ve vyšším rozlišení? Koupit a okamžitě si ji stáhnout? Není nic jednoduššího. Stačí stisknout toto tlačítko které vás okamžitě přenese do náhledové sekce této fotografie v mikrofotobanke Dreamstime. Po registraci v mikrofotobanke Dreamstime si dokonce můžete tuto fotografii nezávazně prohlédnout i ve vysokém rozlišení a stáhnout si zdarma její kompoziční náhled. Snadno se tak před definitivním rozhodnutím o nákupu, dopředu ujistíte o vhodnosti této fotografie pro váš projekt.


Dostupné rozměry
Extra malý
0.16 MP
480 x 334 pix
Malý
0.44 MP
800 x 556 pix
Střední
4.57 MP
2562 x 1782 pix
Maximum
4.57 MP
2562 x 1782 pix
MÉ PROFILY NA
WEBSITE DEVELOPER
..:: JARESO ::..
© 2005-2024 | Všechna práva vyhrazena.
© Copyright: JARESO / (BORIS JAROSCAK) | JARESO ® je registrovaná ochranná známka společnosti JARESO s.r.o. | Web běží na serverech: WEBGLOBE
Všechny ostatní ochranné známky, loga a autorská práva jsou majetkem příslušných vlastníků.