ONLINE PORTFOLIO & OSOBNÍ WEB STRÁNKA

Vítejte! & Díky za návštěvu! ;-)

Slovenčina Český jazyk English

Royalty-Free Stock Fotografie

Autorská práva: © JARESO (Boris Jaroščák) | www.jareso.cz

Popis fotografie

Toto je pohled na jižní stranu populární turistické destinace, kterou je známý Oravský hrad (Německy: Arwaburg, Maďarsky: Árva vára) během letních měsíců s jasně modrou oblohou a několika mraky v pozadí. Při pohledu s této jižní strany je dobře vidět jednotlivé budovy Oravského hradu známé jako Horní hrad a Dolní hrad. Oravský hrad je hovorově označován jako "Orlí hnízdo", protože, se jeho nejvyšší a nejstarší část tyčí na masivním skalním útvaru podobně jako hnízdo dravce. Tento přírodní útvar je znám jako "Oravské hradní bralo", které je součástí Oravské vrchoviny. Tvoří ho strmý 112 metrů vysoký kopec, který pro hrad zároveň slouží jako přírodní pevnost. Hrad je také částečně ukrytý za zelenými jehličnatými stromy, které ho obklopují. Oravský hrad prošel během své existence rukama různých majitelů, stejně jako mnohými rekonstrukcemi a opevněním. Naneštěstí na počátku 19. století hrad téměř úplně vyhořel. Požár tehdy zničil všechny dřevěné části hradu. Avšak později byl hrad archeologicky zakonzervován a rekonstruovaný tak, aby mohl i nadále žít svým životem. Oravský hrad je jasně vnímán, jako jeden z nejvíce atraktivních hradů nacházejících se na severním Slovensku. Vstup do hradu je tvořen řadou opevněných vstupních bran, následujících jedna po druhé a dokonce je vstup tvořen i krátkým tunelem v hradním brale, který vede na hlavní nádvoří. Hrad je otevřen pro všechny ty, kteří ho navštíví se zájmem o historii, objevování slovenských památek a kulturního dědictví. Oravský hrad může někdy působit až trochu strašidelně a proto se tam občas v noci konají strašidelné exhibice, stejně jako populární divadelní představení, nebo jiné výstavy, které jsou plánovány v průběhu celého roku. Oravský hrad je také populárním místem pro natáčení pohádek, nebo hororů. Mnoho scén ze světově proslulého filmu Nosferatu (1922) bylo natočených právě tam. Hrad rozhodně stojí za návštěvu.

O mně
Klíčová slova pro tuto fotografii
TIP:
Kliknutím na jednotlivá klíčová slova nebo slovní spojení můžete spustit vyhledávání dalších tématicky podobných fotografií.
Fotovýbava použita na vyfotografovaní této fotografie

Fotoaparát: Olympus E-500

Objektiv: Zuiko Digital 40-150mm/3.5-4.5

Filtr: Sigma Wide Circular Polarizing Filter 58mm

Informace o možném volném použití této náhledové fotografie

Chtěli byste použít tuto náhledovou fotografii o maximální velikosti 600x504 pixelů na vašich webových stránkách a on-line projektech zcela zdarma? Můžete tak učinit bez jakýchkoli obav a zcela legálně. Jedinou nutností je uvedení aktivní (klikací) zpětné linky na tyto stránky (jareso.cz), někde v rámci vašich stránek a dodržování autorského zákona v plném rozsahu.

Dostupné rozměry
Tento náhled
0.3 MP
600 x 504 pix
POUZE PRO WEB
Nákup & Stažení

Nestačí vám rozlišení které je dostupné zdarma? Chtěli byste si prohlédnout tuto fotografii ve vyšším rozlišení? Koupit a okamžitě si ji stáhnout? Není nic jednoduššího. Stačí stisknout toto tlačítko které vás okamžitě přenese do náhledové sekce této fotografie v mikrofotobanke Dreamstime. Po registraci v mikrofotobanke Dreamstime si dokonce můžete tuto fotografii nezávazně prohlédnout i ve vysokém rozlišení a stáhnout si zdarma její kompoziční náhled. Snadno se tak před definitivním rozhodnutím o nákupu, dopředu ujistíte o vhodnosti této fotografie pro váš projekt.


Dostupné rozměry
Extra malý
0.17 MP
480 x 360 pix
Malý
0.48 MP
800 x 600 pix
Střední
4.81 MP
2533 x 1900 pix
Maximum
4.81 MP
2533 x 1900 pix
MÉ PROFILY NA
WEBSITE DEVELOPER
..:: JARESO ::..
© 2005-2023 | Všechna práva vyhrazena.
© Copyright: JARESO / (BORIS JAROSCAK) | JARESO ® je registrovaná ochranná známka společnosti JARESO s.r.o. | Web běží na serverech: WEBGLOBE - YEGON
Všechny ostatní ochranné známky, loga a autorská práva jsou majetkem příslušných vlastníků.